e
sv

AirPods’unuzun ve AirPods Pro’nuzun ayarlarını değiştirme

110 Okunma — 06 Temmuz 2022 20:42
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

AirPods’unuzun adını ve AirPods’unuza (1. ve 2. nesil) çift dokunduğunuzda veya AirPods Pro’nuzu basılı tuttuğunuzda gerçekleştirilecek eylemi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

AirPods’unuzu adlandırma
 1. Şarj kutunuzu açın.
 2. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Bluetooth’a gidin.
 3. AirPods’unuzun yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine  dokunun.
 4. Mevcut ada dokunun.
 5. AirPods’unuz için yeni bir ad girin.
 6. Bitti’ye dokunun.

AirPods Pro basılı tutulduğunda gerçekleştirilecek eylemi değiştirme

AirPods Pro; Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve Kapalı olmak üzere üç farklı gürültü denetimi moduna sahiptir. Denetim Merkezi’nde veya Ayarlar’da üç gürültü denetimi modu arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sol veya sağ AirPod’unuzun alt ucundaki kuvvet sensörünü basılı tutarsanız AirPods Pro’nuz, saptanmış olarak Aktif Gürültü Engelleme ile Şeffaf mod arasında geçiş yapar. Basılı tutma eylemiyle hangi gürültü denetimi modlarının kullanılacağını değiştirebilirsiniz:

 1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Bluetooth’a gidin.
 2. Aygıt listesinden AirPods’unuzun yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine  dokunun.
 3. AirPods’u Basılı Tutun altında Sol veya Sağ seçeneğine dokunun, ardından Gürültü Denetimi’nin seçili olduğundan emin olun.
 4. Basılı tutma eylemiyle kullanmak istediğiniz iki veya üç gürültü denetimi modunu seçin. Her iki AirPod da gürültü denetimi modunu değiştirecek şekilde ayarlanmışsa bir AirPod’un basılı tutma eylemi ayarlarında yapılacak değişiklikler iki AirPod için de geçerli olur.

AirPods’a (1. ve 2. nesil) çift dokunulduğunda gerçekleştirilecek eylemi değiştirme

AirPod’larınızdan birine (1. ve 2. nesil) iki kez dokunduğunuzda hangi işlemin gerçekleştirilmesini istediğinizi seçebilirsiniz:

 1. Şarj kutunuzu açın.
 2. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Bluetooth’a gidin.
 3. AirPods’unuzun yanındaki Daha Fazla Bilgi düğmesine  dokunun.
 4. Çift dokunduğunuzda Siri’yi açacak, sesli içerikleri oynatacak ya da duraklatacak veya parçaları atlayacak AirPod’u belirlemek için sol ya da sağ AirPod’u seçin.

Otomatik Kulak Seçimi’ni açma veya kapatma

Saptanmış olarak AirPods, kulağınıza takılı olduğunu algılar ve aygıtınızdan gelen sesi alır. Ayrıca AirPod’larınızdan birini çıkarıp tekrar taktığınızda çalma duraklatılır ve kaldığı yerden devam eder. İki AirPod’u da çıkardığınızda çalma durdurulur ve yeniden devam etmez. Otomatik Kulak Seçimi özelliği açıkken AirPods’unuzu takmadığınızda ses, aygıtınızın hoparlörlerinden gelir.

Otomatik Kulak Seçimi özelliğini kapattığınızda bu özellikler kapanır ve her tür ses, o anda kulağınızda olmasa bile AirPods’unuzdan gelir.

Mikrofonu sağ, sol veya otomatik olarak ayarlama

Her AirPod’da bir mikrofon bulunur. Böylece, telefon görüşmeleri yapabilir ve Siri’yi kullanabilirsiniz. Saptanmış olarak, Mikrofon ayarı Otomatik’tir. Bu sayede AirPod’larınızdan herhangi birini mikrofon olarak kullanabilirsiniz. Tek bir AirPod kulağınıza takılıysa, kullandığınız AirPod mikrofon işlevi görür.

Ayrıca, Mikrofon ayarını Her Zaman Sol veya Her Zaman Sağ olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca, Mikrofon ayarını Her Zaman Sol veya Her Zaman Sağ olarak belirleyebilirsiniz. Bu sayede, AirPod’larınızdan birini kulağınızdan çıkarsanız ya da şarj kutusuna koysanız bile mikrofonu her zaman seçtiğiniz taraf kullanır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI