e
sv

Apple hayranları 2023’te neler bekleyebilir?

259 Okunma — 21 Kasım 2022 20:00
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yeni Yıldan önce başka bir büyük Apple etkinliğinin olma şansı hemen hemen sıfır. Bunun nedeni, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un yakın tarihli bir yatırımcının aramasında ürün hattının yıl için “belirlendiğini” söylemesi. Bu nedenle, Mac serisindeki herhangi bir yükseltme ve Apple’ın elindeki diğer sürprizler (ipucu: bu bir kulaklık olabilir) için 2023’ün başına kadar beklememiz gerekecek . Ancak bu, yeni yılda Apple Park’tan ne geleceği konusunda spekülasyon yapmamızı engellemiyor.

Geçtiğimiz yıllarda, Apple tipik olarak üç sonbahar etkinliğine ev sahipliği yaptı, ancak bu yıl farklıydı. Apple her zamanki gibi yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro , Apple Watch Series 8 ve Apple Watch Ultra’yı duyurmak için bir Eylül etkinliğine ev sahipliği yaptı . Ancak bir ay sonra Cook geleneği bozdu ve bizi canlı yayın fantezisinden kurtararak ve bunun yerine bir M2 iPad Pro , renkli giriş seviyesi iPad’ler ve 4K Apple TV’yi duyuran sade bir dizi basın bültenini tercih ederek sürpriz bir hamle yaptı.

Kasım, genellikle Apple’ın yeni Mac’leri tanıttığı zamandır, ancak bu duyurunun şimdi geri çekildiği bildiriliyor.

Yeni iPhone’lar, iPad’ler ve Apple Watch’ların yıl sonu Apple lansman bingo kartımızın üzerini çizmesiyle, şirketin destek amaçlı ürünlerinden geriye kalan tek şey yeni Mac’ler ve o anlaşılması zor XR kulaklığı. Bu artık beklenen duyuruların tam zamanlamasını bilmiyoruz, ancak hangi ayrıntıların bekleneceğini biliyoruz.

M2 Pro ve M2 Max MacBook Profesyonelleri

Bloomberg muhabiri Mark Gurman ve Apple içerisinden Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın yeni yılda M2 Pro ve M2 Max yongalarıyla desteklenen yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ları piyasaya sürmesini bekleyebiliriz. Mevcut 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar, M1 Pro ve M1 Max yapılandırma seçenekleriyle gelir, bu nedenle bu dizüstü bilgisayarları Apple’ın ikinci nesil silikonuyla yükseltmek doğal bir ilerleme olacaktır.

Şu anda piyasada M2 çipinin standart sürümüne sahip iki Apple dizüstü bilgisayar var: her ikisi de geçen Haziran WWDC 2022’de duyurulan 13 inç MacBook Pro ve MacBook Air .

M2 Mac mini

Mac mini’nin yeni bir sürümünün de yolda olduğu bildiriliyor ve görünüşe göre M2 de parlıyor. Apple’ın en uygun fiyatlı aygıtı (650 $’dan başlayan fiyatlarla) olan Mac mini, kompakt tasarımı ve performansıyla popüler olan küçük ama güçlü bir masaüstü bilgisayardır. Bu, şu anda bir M1 yongası üzerinde çalışan ürün hattı için iki yıldaki ilk yükseltme olacak.

Bir kulaklık ve farklı türde bir iPad

Bu nihayet Apple’ın metaverse’ye adım attığı yıl mı olacak?

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı uzun süredir üzerinde çalışıyor ve uzmanlar 2023’ün Apple’ın XR kulaklığının gerçeğe dönüşeceği yıl olabileceğini söylüyor. Kulaklık ilk olarak bu yıl bekleniyordu, ancak aşırı ısınma ve yazılım sorunlarının yanı sıra tedarik zinciri kısıtlamaları nedeniyle ertelendiği bildirildi . Bununla birlikte, Gurman Mayıs ayında gelişiminin ” ileri bir aşamada ” olduğunu bildirdi . Artık Apple’ın ürün yelpazesi yıl boyunca kilitlendiğine göre, Kuo’ya göre ” kulaklık endüstrisi için ezber bozan” bir cihaz olarak kabul edilen cihaz, gelecek yılın başlarında gün ışığına çıkabilir.

Apple’ın bunun gibi büyük ürün geliştirmeleri konusundaki kötü şöhretli gizliliği göz önüne alındığında, bu noktada çoğunlukla spekülasyon. Ancak The Information’dan gelen bir rapor, Apple’ın kulaklığının kimlik doğrulama ve ödemeler için iris tarama teknolojisine sahip olabileceğini ve Meta’nın Quest 2 ve Quest Pro kulaklıklarından belirgin şekilde farklı bir “kayak gözlüğü” tasarımıyla gönderilebileceğini ortaya çıkardı.

Son olarak, Apple katlamayı kucaklayacak mı? The Elec ve CNBC’den gelen raporlar , teknoloji devinin 2024’te katlanabilir oyuna gireceğini tahmin ediyor. Bildirildiğine göre Apple, iPad serisi ile katlama teknolojisini test edecek. Bu, tamamen katlanabilir akıllı telefonlarda bulunan rakibi Samsung’un aksine olacaktır. Apple’ın herhangi bir moda kervanına atlaması alışılmadık bir durumdur, ancak katlanabilir form faktörü popülerlik kazanıyor gibi görünüyor ve şimdi şirketin elini denemesi için mükemmel bir zaman olabilir.

2023, Apple’ın nihayet yenilikçi köklerine geri döndüğünü göreceğimiz yıl olacak mı? Sadece zaman gösterecek. Her şeyin beklemeye değer olduğunu umuyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI