e
sv

Apple Watch 8 ateşinizin olup olmadığını tespit edebilecek

241 Okunma — 03 Temmuz 2022 23:43

Daha sonra bir termometre kullanmanızı veya bir doktora görünmenizi önerebilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın bir raporuna göre, yakında çıkacak olan Apple Watch Series 8’in ateşinizin olup olmadığını anlayabilen bir vücut ısısı sensörüyle geleceği bildiriliyor . Gurman, size tam bir ölçüm vermek yerine, saatin vücut sıcaklığındaki bir artışı tespit edebilmesi gerektiğine inanıyor ve ardından sizi bir doktorla konuşmaya veya bir termometre kullanmaya teşvik ediyor.

Gurman, vücut ısısı sensörünün hala dahili testleri geçmesi gerektiğini ve eğer geçerse, Apple’ın bu özelliği Watch Series 8’e ve ekstrem spor sporcuları için söylentili “sağlam” akıllı saate dahil etmesinin beklendiğini söylüyor. Yaklaşan giriş seviyesi Apple Watch SE muhtemelen sensöre sahip olmayacak.
“Bir vücut ısısı sensörünün söylentileri bir yıldan fazla bir süredir ortalıkta dolaşıyor.”

Yeni bir vücut ısısı sensörünün söylentileri bir yılı aşkın bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Gurman ilk olarak Haziran 2021’de olasılığa dikkat çekti ve daha sonra bu yılın Ocak ayında tahmininden geri adım attı . Daha sonra Nisan ayında bir kez daha rotayı tersine çevirdi ve bir vücut ısısı sensörünün “bu yıl kadar erken” olmasını bekleyebileceğimizi belirtti. Tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo da sensörün bu yıl içinde piyasaya çıkacağına inanıyor.

Gurman ve The Wall Street Journal’ın önceki raporları , vücut ısısı sensörünün doğurganlık takibi için de kullanılabileceğini gösteriyor – vücut sıcaklığındaki değişimler, birinin ne zaman hamile kalma olasılığının daha yüksek olduğunu belirlemesine veya ne zaman hamile kalacağını tahmin etmesine yardımcı olabilir. onların dönemi. Gurman, en son raporunda yalnızca ateş tespitinden bahsetti, bu nedenle Apple’ın döngü izleme yetenekleri eklemeyi nasıl (veya eğer) planladığı hala belirsiz.

Vücut ısısı sensörünün yanı sıra Gurman, Apple Watch’un donanımında yapılacak diğer değişikliklerin “muhtemelen küçük olacağını” söylüyor ve ayrıca üst seviye modellerde daha iyi bir ekran olasılığına işaret ediyor. Gurman geçen hafta, Seri 8 işlencinin önceki S7 ve S6 yongaları ile aynı performans düzeyine sahip olacağını tahmin etmişti — muhtemelen 2023’e kadar bir yükseltme görmeyeceğiz. Yaklaşan diğer cihazlarda sağlık izleme özellikleri açısından, Gurman diyor ki: Fitnes odaklı olduğu söylenen yeni AirPods Pro modeli , muhtemelen bu yıl sıcaklık veya kalp atış hızı tespiti ile gelmeyecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Ahmet Aydın
    1 sene önce

    Kullanmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Güzel bir deneyim olacak.😊

    yorum beğen