e
sv

Çocuklar İçin Google Güvenli Arama Nasıl Kullanılır?

86 Okunma — 19 Temmuz 2022 23:36
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Eğitici ve düşündürücü internet içeriği bulmak çok kolay. Öte yandan, özellikle çocuklar için müstehcen veya sansürlenmemiş içerik bulmak da bir o kadar kolay. Bu nedenle Google’ın Güvenli Arama özelliği, kendinizin veya çocuklarınızın görmesini istemeyebileceğiniz arama sonuçlarını filtrelemenize olanak tanır. Herhangi bir cihazdan nasıl açılıp kapatılacağı da dahil olmak üzere, Google’ın Güvenli Arama özelliği hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Google Güvenli Arama nedir?

Google Güvenli Arama, Google sonuçlarının pornografik veya şiddet içeren resimler, videolar ve web siteleri gibi zararlı içerikleri göstermesini engellemek için ebeveynler, işyerleri ve okullar tarafından kullanılan otomatik bir filtredir. Etkinleştirildiğinde, hem Google Arama hem de Google Görsel Arama, Güvenli Arama filtresine sahip olacaktır.

Bu özellik, 12 yaşında veya daha küçük bir kullanıcıya ait tüm hesaplar için otomatik olarak açılır. Google’ın Family Link uygulamasını kullanan bir ebeveynseniz, bu özelliği çocuklarınız değil, yalnızca siz kapatabilirsiniz. Bir okul veya iş yeri ağının yöneticileri, alan adlarını forcesafesearch.google.com ile eşleyerek Google Güvenli Arama’yı kalıcı olarak açık tutabilir, ancak Google bu işlemi teknoloji konusunda bilgili bir kişinin üstlenmesini önerir.

Cihazlarınızda Güvenli Arama’yı kilitleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu Google Arama Yardım sayfasını ziyaret edin.

Google Güvenli Arama nasıl açılır?

Kullandığınız tarayıcı veya cihaza bağlı olarak ekranınız aşağıdaki ekran görüntülerinden biraz farklı olsa da adımlar benzer olmalıdır. Sadece ayarlarınıza gidin.

masaüstünde

1. Google Hesabınıza giriş yapın ve Google ana sayfasına gidin.

2. Sağ alt köşede, Ayarlar ‘ı ve ardından Arama ayarları ‘nı tıklayın.

3. Güvenli Arama filtreleri  altında , Güvenli Aramayı Aç’ın yanındaki kutuyu tıklayın.

4.  Değişikliklerinizi onaylamak için Kaydet’e tıklayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI