e
sv

eBay Türkiye pazarından neden çekiliyor?

166 Okunma — 02 Temmuz 2022 22:46
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

 

 

 

 

 

 

E-ticaret devi eBay A.Ş., Türkiye’deki pazaryeri GittiGidiyor’u kapatmayı planladığını, ülkedeki “devam eden rekabet dinamiklerine” dayandığını söylediği stratejik bir karar olduğunu duyurdu.

GittiGidiyor, “Türkiye’de devam eden rekabet dinamikleri doğrultusunda eBay’in aldığı kararla faaliyetlerimizi durduracağız ve platformumuzu kapatacağız” dedi.

21 yıllık pazaryerinin tüm hisseleri eBay tarafından 2011’de %93, 2016’da ise %7 olarak satın alındı. Devralma sonrasında şirket GittiGidiyor’u bağımsız bir platform olarak işletmeye devam etti.

Platform, 18 Temmuz’a kadar alışverişe açık kalacak, ancak Pazartesi gününden bu yana yeni ürün listelemeleri kısıtlandı.

Ana şirket ayrıca web sitesinde yaptığı açıklamada kullanıcılarına güvence verdi ve platformdan geçişe yardımcı olmak için pazarın alıcıları ve satıcıları ile yakın çalışmayı planladığını söyledi.

2022’nin ilk çeyreğinde eBay’in toplam sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı katkıda bulunmasına rağmen, GittiGidiyor’un kapanmasının ana şirketinin ikinci çeyrek veya yıllık sonuçları üzerinde büyük bir etkisi olması beklenmiyor.

EBay Inc. şu anda dünya çapında 22 ülkede ve 190 pazarda faaliyet göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI