e
sv

Herkesin Kullanması Gereken En İyi YouTube Uzantıları

32 Okunma — 19 Kasım 2022 01:23
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu uzantılar, tıklama tuzağını kaldırmaktan reklamları engellemeye kadar, YouTube deneyiminizi iyileştirebilir.

 

Diğer tüm popüler web siteleri gibi, YouTube da eksik özelliklerden ve sıkıntılardan payına düşeni alır. Tıklama tuzağı küçük resimlerini ve yolumuza çıkan sonsuz reklam okumalarını aşmamız gerekiyor – neyse ki, bu sorunları çözen pek çok tarayıcı uzantısı var, böylece problem çözmeye daha az, video izlemeye daha çok odaklanabilirsiniz .

Bu uzantıları indirmeden önce, çok fazla uzantı yüklemenin tarayıcınız için kötü olduğunu unutmayın. İşleri yavaşlatabilirler ve bazen gizliliğinizi etkileyebilirler. Her uzantının istediği izinler konusunda rahat olduğunuzdan emin olun ve yalnızca gerçekten ihtiyacınız olanları yükleyin.

YouTube Geliştirici

Yalnızca bir uzantı yüklemek istiyorsanız, seçiminiz  YouTube Enhancer olmalıdır. Reklamları engeller, tüm videolar için sesi önemli ölçüde artırmanıza olanak tanır ve farklı bir varsayılan video kalitesi, kare hızı ve codec seçmenize olanak tanır. Bu uzantı Chrome, Firefox, Safari ve Opera için kullanılabilir.

Ses Denetleyicisi

Tek YouTube sorununuz hacimle ilgiliyse , Chrome’da Volume Master’ı denemelisiniz . Bu uzantı, sesi %600’e kadar artırmanıza ve tarayıcıdaki her sekme için farklı bir ses düzeyi belirlemenize olanak tanır. Firefox kullanıyorsanız, bunun yerine %600 Ses Seviyesini deneyin .

Tıklama Tuzağı Kaldırıcı

Tıklama tuzağı küçük resimleri YouTube’un her yerinde. En sevdiğiniz YouTuber’ların küçük resimleri için 500 farklı şaşkın surat versiyonundan bıktıysanız, Clickbait Remover’ı yüklemelisiniz . Küçük resimleri videolardan gerçek ekran görüntüleri ile değiştirir, bu da YouTube’u çok daha az sinir bozucu hale getirir.

Ayrıca , her video için tam başlığı gösteren YouTube Full Title for Videos’a da göz atabilirsiniz . Sitedeki kesik başlıkları kaldırır ve videonun izlenmeye değer olup olmadığını görmenizi kolaylaştırır.

uBlock Reklam Engelleme

uBlock Origin , YouTube’da reklamları engellemek için en iyi uzantıdır. Ayrıca,çerez başlıklarını, kötü amaçlı yazılım alanlarını engelleme ve URL’lerden izlemeyi kaldırma gibi, kontrol etmeniz gereken birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

YouTube için estetik bir makyaj istiyorsanız RoundedTube’dan başkasına bakmayın . Bu uzantı, video küçük resimlerine yuvarlatılmış köşeler ekler ve sitenin çok daha modern görünmesini sağlar.

Video Hız Kontrol Cihazı

Video Speed ​​Controller , YouTube videolarını kolayca hızlandırmanıza veya yavaşlatmanıza izin veren bir Chrome uzantısıdır. YouTube’un varsayılan 2x hız sınırının ötesine geçerek video hızını kontrol etmenize izin veren kullanışlı bir klavye kısayolları grubuna sahiptir. Bu, uzun, başıboş videoların eteğine hızlıca geçmek isteyenler için kullanışlıdır.

Daha da iyisi, bu uzantı diğer web sitelerindeki HTML5 videolarıyla da çalışır.

Video Ekran Görüntüsü

YouTube’daki veya diğer akış sitelerindeki videolardan bir ekran görüntüsüne ihtiyacınız olduğunda, Video Ekran Görüntüsü yardımcı olacaktır . İşini iyi yapan basit bir uzantıdır ve ekran görüntüleriniz için JPG ve PNG resim formatları arasında seçim yapabilirsiniz.

İşaretle

YouTube, videoları kaydetmenize izin veren kendi Daha Sonra İzle özelliğine sahip olsa da, Yer İşareti Bir adım daha ileri gidiyor. Bu uzantı, bir videonun içindeki herhangi bir zaman damgasına bir yer imi bırakmanıza olanak tanır. Bu şekilde, yer imlerine eklenmiş videoları o zaman damgasından oynatabilir ve ihtiyacınız olan bilgileri kolayca bulabilirsiniz. YouTube videolarına yer imi eklemek için klavyede B tuşuna basmanız yeterlidir, bu da uzantının kullanımını oldukça kolaylaştırır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI