e
sv

İhtiyaçlarınız İçin En İyi VPN Hizmetini Nasıl Seçersiniz

59 Okunma — 22 Eylül 2022 22:24
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Torrent, gizlilik, sansürü aşma, çevrimiçi anonim kalma, coğrafi kısıtlamaları aşma veya yalnızca konum değiştirme için en iyi VPN’i arıyorsanız , kafa karıştırıcı birçok seçeneğiniz var. Sizin için doğru VPN’i seçmenize yardımcı olurken okumaya devam edin.

VPN’ler veya Sanal Özel Ağlar, bilgisayarınızın farklı bir yerden geliyormuş gibi görünmesini sağlamak için hızlı ve kolay bir çözümdür. Bunu, PC’nizin veya akıllı telefonunuzun tüm ağ trafiğini şifreli bir tünel üzerinden ve diğer taraftan yönlendiren bir sanal ağ oluşturarak gerçekleştirirler ve dünyaya aslında VPN sunucusunun bulunduğu yerdeymişsiniz gibi görünmesini sağlarlar. Bu, coğrafi kısıtlamaları atlamanıza, sansürden kaçınmanıza veya (nispeten) çevrimiçi anonim kalmanıza yardımcı olabilir.

Sorun şu ki, orada çok sayıda farklı VPN sağlayıcısı ve birini kullanmak için tonlarca farklı neden var – hangisini seçiyorsunuz?

Her Şeyi Okumak İstemiyor musunuz? İşte TL;DR Versiyonu

Bu makalede  çok fazla bilgi var ve muhtemelen en sevdiğiniz TV şovunu veya filmi dünyanın diğer tarafındaki coğrafi olarak kısıtlanmış bir akış hizmetinde izlemeyi deneyebilmek için bir VPN yüklemek istiyorsunuz veya torrent yaparken sizi koruyabilecek bir şey arıyorum.

İşte en iyi seçeneklerimiz ve neden onları seçtiğimiz:

 • Genel Olarak En İyi VPN: ExpressVPN
  Her Windows, Mac, Android, iPhone veya Linux için basit, kullanımı kolay istemciler arıyorsanız, torrentleri işleyebilen veya coğrafi kısıtlamaları aşabilen ışık hızında yüksek hızlar arıyorsanız, bu en iyi VPN’dir. ve sadece genel olarak hoş bir deneyim. ExpressVPN’in de 30 günlük para iade garantisi vardır. Daha fazla ayrıntı için ExpressVPN incelememize göz atmayı unutmayın .
 • Bütçeye Uygun Harika Bir VPN:  Surfshark
  Surfshark, çoğu VPN’den daha ucuzdur. Netflix için bile hala çok iyi çalışıyor, ancak testlerimizde ExpressVPN kadar hızlı değil. Hala mutlak bir pazarlık ve 30 günlük para iade garantisi ile geliyor.
 • En İyi Ücretsiz Seçenek:  Windscribe
  Windscribe, her ay en az 10 GB ücretsiz veri içeren cömert bir ücretsiz plana sahiptir – hizmet hakkında tweet atarsanız 15 GB. Sunucularının ve özelliklerinin çoğu ödeme yapan kullanıcılarla sınırlıdır, ancak bu bizim favori ücretsiz seçeneğimizdir. Birçok ücretsiz VPN dolandırıcıdır , ancak Windscribe değildir.

Yine, kısıtlamaları aşmak için bir VPN arıyorsanız, yukarıdaki hizmetlerden birini deneyin. Hepsinin ucuz fiyatları var ve hem ExpressVPN hem de Surfshark 30 günlük para iade garantisi sunuyor, yani kaybedecek bir şeyiniz yok.

Sanal Özel Ağ Nedir ve İnsanlar Neden Kullanıyor?

Yazılım (ve bazen kurumsal ve hükümet düzeyinde donanım) kullanımı yoluyla bir VPN, fiziksel olarak ayrı iki ağ arasında sanallaştırılmış bir ağ oluşturur.

Örneğin VPN kullanımı, bir IBM çalışanının New York’taki bir binada bulunan şirket intranetine erişirken bir Chicago banliyösünde evden çalışmasına, sanki orada New York ofisinin ağındaymış gibi izin verir. Aynı teknoloji tüketiciler tarafından telefonlarını ve dizüstü bilgisayarlarını ev ağlarına bağlamak için kullanılabilir, böylece yoldayken ev bilgisayarlarından dosyalara güvenli bir şekilde erişebilirler.

VPN’lerin başka kullanım durumları da vardır. Bağlantınızı şifreledikleri için VPN’ler, kullanıcıların aktardıkları verileri başkalarının görmesini engellemesine olanak tanır. Bu, özellikle kafeler ve havaalanları gibi yerlerdeki halka açık Wi-Fi ağlarında verileri güvende tutar ve kimsenin trafiğinizi gözetlememesini ve şifrelerinizi veya kredi kartı numaralarınızı çalmamasını sağlar.

VPN’ler trafiğinizi başka bir ağ üzerinden yönlendirdiğinden, trafiğin başka bir yerden geliyormuş gibi görünmesini de sağlayabilirsiniz. Bu, Avustralya’nın Sidney kentindeyseniz, trafiğinizi New York City’den geliyormuş gibi gösterebileceğiniz anlamına gelir. Bu, konumunuza göre içeriği engelleyen belirli siteler için kullanışlıdır (Netflix gibi). Aynı zamanda bazı kişilerin (size bakıyoruz, Avustralyalılar), ABD’li tüketicilerin aynı ürünler için ödediklerinin iki katını (veya daha fazlasını) ödediklerini gören yazılımlar üzerinde delice yüksek ithalat vergileriyle uğraşmak zorunda kalmalarına izin veriyor.

Daha ciddi bir kayda göre, ne yazık ki çok sayıda insan yüksek düzeyde açık sansür ve izlemenin olduğu ülkelerde (Çin gibi) ve daha gizli izlemenin olduğu ülkelerde (ABD gibi) yaşıyor; Sansürü ve izlemeyi aşmanın en iyi yollarından biri, tamamen başka bir yerdenmişsiniz gibi görünmek için güvenli bir tünel kullanmaktır.

Çevrimiçi etkinliğinizi gözetleyen bir hükümetten gizlemenin yanı sıra, etkinliğinizi gözetleyen bir İnternet Servis Sağlayıcısından (ISS) gizlemek için de yararlıdır. ISS’niz içeriğe bağlı olarak bağlantınızı kısmayı seviyorsa (dosya indirmelerinizi ve/veya işlemdeki video akış hızlarınızı tanklamak) bir VPN bu sorunu tamamen ortadan kaldırır, çünkü tüm trafiğiniz şifreli tünelden tek bir noktaya seyahat eder ve ISS’niz kalır nasıl bir trafik olduğunun farkında değil.

Kısacası, bir VPN, trafiğinizi yerel ağınızdaki kişilerden (ücretsiz kahve dükkanı Wi-Fi’si gibi), ISS’nizden veya hükümetinizden gizlemek istediğinizde kullanışlıdır ve ayrıca hizmetleri sizi düşünmeleri için kandırmak inanılmaz derecede yararlıdır. bir okyanus uzaktayken hemen yan kapınızdasınız.

Her kullanıcının biraz farklı VPN ihtiyaçları olacaktır ve ideal VPN hizmetini seçmenin en iyi yolu, alışverişe çıkmadan önce ihtiyaçlarınızın ne olduğunu dikkatlice incelemektir. Halihazırda sahip olduğunuz evde yetiştirilen veya yönlendirici tabanlı çözümler mükemmel bir uyum sağladığından alışverişe gitmenize gerek olmadığını bile görebilirsiniz. Kendinize sormanız gereken bir dizi soruyu gözden geçirelim ve farklı VPN özelliklerinin bu sorular tarafından vurgulanan ihtiyaçları nasıl karşıladığını vurgulayalım.

Açık olmak gerekirse, aşağıdaki soruların çoğu tek bir sağlayıcı tarafından birden fazla düzeyde karşılanabilir, ancak sorular, kişisel kullanımınız için neyin en önemli olduğunu düşünmenizi sağlamak için çerçevelenmiştir.

Ev Ağınıza Güvenli Erişime mi ihtiyacınız var?

Önem verdiğiniz tek kullanım durumu, ev ağınıza güvenli bir şekilde erişmekse, kesinlikle bir VPN servis sağlayıcısına yatırım yapmanız gerekmez. Bu, aracın iş için aşırıya kaçtığı bir durum bile değil; bu, aletin  iş için yanlış olması durumudur  . Uzak bir VPN hizmet sağlayıcısı, kendi ağınıza değil, uzak bir ağa (Amsterdam’daki bir çıkış düğümü gibi) güvenli erişim sağlar.

Kendi ev ağınıza erişmek için, ev yönlendiricinizde veya bağlı bir cihazda (Raspberry Pi veya hatta her zaman açık olan bir masaüstü bilgisayar gibi) çalışan bir VPN sunucusu istiyorsunuz. İdeal olarak, en iyi güvenlik ve minimum güç tüketimi için VPN sunucusunu yönlendirici düzeyinde çalıştırırsınız. Bu amaçla, yönlendiricinizi DD-WRT’ye (hem VPN sunucusunu hem de istemci modunu destekler) veya yerleşik VPN desteğine sahip bir yönlendirici satın almanızı öneririz (daha önce incelenen Netgear Nighthawk ve Nighthawk X6 yönlendiricileri gibi ).

Güvenli Günlük Taramaya İhtiyacınız Var mı?

Özellikle güvenlik veya gizlilik bilincine sahip olmasanız bile, düzenli olarak halka açık Wi-Fi ağlarını kullanan herkesin bir VPN’i olmalıdır. Şehirlerarası seyahat ederken kafede, havaalanında veya kaldığınız otelde Wi-Fi kullandığınızda,  kullandığınız bağlantının güvenli olup olmadığı hakkında hiçbir fikriniz olmaz .

Yönlendirici, eski ve güvenliği ihlal edilmiş bellenim çalıştırıyor olabilir. Yönlendirici aslında kötü niyetli olabilir ve aktif olarak paketleri koklayabilir ve verilerinizi kaydedebilir. Yönlendirici yanlış yapılandırılmış olabilir ve ağdaki diğer kullanıcılar verilerinizi kokluyor veya dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı araştırıyor olabilir. Bilinmeyen bir Wi-Fi ortak erişim noktasının kötü niyetli veya kötü yapılandırma yoluyla verilerinizi açığa çıkarmayacağına dair hiçbir garantiniz yoktur. (Parola, ağın güvenli olduğunu da göstermez; parola girmeniz gerekse bile, bu sorunlardan herhangi birine maruz kalabilirsiniz.)

Bu tür senaryolarda, e-posta, Facebook ve web tarama etkinliklerinizi güvence altına almak için devasa bant genişliğine sahip canavarca bir VPN sağlayıcısına ihtiyacınız yoktur. Aslında, önceki bölümde vurguladığımız aynı ev VPN sunucusu modeli, size ücretli bir çözüm kadar hizmet edecektir. Ücretli bir çözümü düşünebileceğiniz tek zaman, ev bağlantınızın karşılayamayacağı yüksek bant genişliği ihtiyaçlarınız varsa (örneğin, VPN bağlantınız üzerinden büyük miktarda video akışı izlemek gibi).

Konumunuzu Coğrafi Olarak Değiştirmeniz Gerekiyor mu?

Amacınız başka bir ülkedeymişsiniz gibi görünmek ve böylece yalnızca o bölgede bulunan içeriğe (örneğin, Birleşik Krallık’ta olmadığınızda BBC Olimpiyat kapsamı) erişebilmekse, sunucuların bulunduğu bir VPN hizmetine ihtiyacınız olacaktır. sanallaştırılmış ağdan çıkmak istediğiniz coğrafi bölge.

Arzu ettiğiniz olimpiyat kapsamı için Birleşik Krallık’a erişime mi ihtiyacınız var? Sağlayıcınızın İngiltere sunucuları olduğundan emin olun. YouTube videolarını huzur içinde izleyebilmek için bir ABD IP adresine mi ihtiyacınız var? Uzun bir ABD çıkış düğümleri listesine sahip bir sağlayıcı seçin. İhtiyacınız olan coğrafi bölgedeki bir IP adresine erişemiyorsanız, en iyi VPN sağlayıcısı bile işe yaramaz.

Anonimlik ve Makul İnkar Edilebilirliğe mi ihtiyacınız var?

İhtiyaçlarınız Netflix’i izlemekten veya kafedeki bir savaş çocuğunun sosyal medya etkinliğinizi gözetlemesini engellemekten daha ciddiyse, bir VPN sizin için olmayabilir. Birçok VPN anonimlik sözü verir, ancak çok azı bunu gerçekten sağlayabilir ve yine de trafiğinize erişim konusunda VPN sağlayıcısına güvenirsiniz ki bu ideal değildir. Bunun için muhtemelen daha çok Tor gibi bir şey istersiniz , bu mükemmel olmasa da VPN’lerden daha iyi bir anonimlik çözümüdür.

Bununla birlikte birçok kullanıcı, BitTorrent’te dosya paylaşımı gibi şeyler yaparken bazı makul reddedilebilirlik yaratmak için VPN’lere güvenir. Trafiklerini farklı bir IP adresinden geliyormuş gibi göstererek, duvara bir tuğla daha koyabilir ve onları sürüdeki diğerlerinden gizleyebilirler. Yine, mükemmel değil, ama yardımcı oluyor.

Bu size benziyorsa, günlük tutmayan ve çok geniş bir kullanıcı tabanına sahip bir VPN sağlayıcısı istiyorsunuz. Hizmet ne kadar büyük olursa, her çıkış düğümünden o kadar çok insan geçer ve tek bir kullanıcıyı kalabalıktan ayırmak o kadar zor olur.

Birçok insan, ABD yasalarının bu sağlayıcıları tüm VPN etkinliklerini kaydetmeye zorlayacağı varsayımıyla ABD merkezli VPN sağlayıcılarını kullanmaktan kaçınır. Sezgisel olarak, ABD merkezli VPN sağlayıcıları için böyle bir veri kaydı gereksinimi yoktur. Başka bir yasalar dizisi uyarınca, devredecekleri herhangi bir şey varsa, verileri devretmek zorunda kalabilirler, ancak verileri ilk etapta tutmaları bile gerekli değildir.

Endişeleri günlüğe kaydetmeye ek olarak, daha da büyük bir endişe, kullandıkları VPN protokolü ve şifreleme türüdür (çünkü kötü niyetli bir üçüncü tarafın, trafiğinizi tersine çevirmeden daha sonra trafiğinizi çekmeye ve analiz etmeye çalışması çok daha olasıdır). sizi bulmaya çalışın). Günlüğe kaydetme, protokol ve şifreleme standartlarını göz önünde bulundurmak, kılavuzumuzun ihtiyaçlarımıza odaklanan sorulardan VPN sağlayıcılarının yeteneklerine odaklanan sorulara geçiş yaptığımız bir sonraki bölüme geçmek için harika bir nokta.

VPN Sağlayıcınızı Seçme

Bir VPN sağlayıcısı ne yapar? Bütçenize uygun iyi bir fiyat noktası olan en bariz husus bir yana, VPN seçiminin diğer unsurları biraz opak olabilir. Göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz bazı unsurlara bakalım.

Hizmete kaydolmadan önce VPN hizmet sağlayıcısı tarafından sağlanan belgeleri okuyarak bu soruları yanıtlamak size kalmıştır. Daha da iyisi, belgelerini okuyun ve X, Y veya Z yapmadıklarını iddia etseler de, kullanıcıların aslında tam olarak bunu yaptıklarını bildirmediklerinden emin olmak için hizmetle ilgili şikayetleri arayın.

Hangi Protokolleri Destekliyorlar?

Tüm VPN protokolleri eşit değildir (uzun bir atışla değil). Düşük işlem yükü ile yüksek güvenlik seviyelerine ulaşmak için çalıştırmak istediğiniz protokol OpenVPN’dir.

Mümkünse PPTP’yi atlamak istiyorsunuz. Zayıf  şifreleme kullanan çok eski bir protokoldür ve güvenlik sorunları nedeniyle güvenliği ihlal edilmiş olarak kabul edilmelidir. Bir kafede gerekli olmayan web taramanızı güvence altına almak için yeterince iyi olabilir (örneğin, dükkân sahibinin oğlunun şifrelerinizi koklamasını önlemek için), ancak ciddi güvenlik için enfiyeye bağlı değildir. L2TP/IPsec, PPTP’ye göre önemli bir gelişme olmasına rağmen, OpenVPN ile bulunan hız ve açık güvenlik denetimlerinden yoksundur.

Uzun lafın kısası, OpenVPN, Wireguard veya Lightway gibi modern bir tescilli istediğiniz şey . istediğiniz şey (ve daha da iyi bir şey gelene kadar hiçbir ikame kabul etmemelisiniz).

İyi bir VPN sağlayıcısı, yukarıdaki seçeneklerin tümünü sunacaktır. Mükemmel bir VPN sağlayıcısı, iyi belgeler bile sağlar ve az önce yaptığımız nedenlerle sizi PPTP gibi eski protokolleri kullanmaktan uzaklaştırır . Birçok VPN sağlayıcısı güvenli olmayan ve tahmin edilmesi kolay anahtarlar kullandığından, bu protokoller için kullandıkları önceden paylaşılan anahtarları da kontrol etmelisiniz.

Kaç Sunucuları Var ve Nerede?

Netflix ve YouTube gibi ABD medya kaynaklarına coğrafi engelleme olmadan erişmek istiyorsanız, düğümlerinin çoğu Afrika ve Asya’da bulunan bir VPN hizmeti sizin için çok az fayda sağlar.

Birden fazla ülkedeki çeşitli sunuculardan daha azını kabul etmeyin. VPN hizmetlerinin ne kadar sağlam ve yaygın olarak kullanıldığı göz önüne alındığında, dünya çapında binlerce değilse de yüzlerce sunucu beklemek mantıksız değildir.

Kaç tane sunucuya sahip olduklarını ve bu sunucuların nerede olduğunu kontrol etmenin yanı sıra, şirketin nerede olduğunu ve bu konumun ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını kontrol etmek de akıllıca olacaktır (hükümetinizin zulmünden kaçınmak için bir VPN kullanıyorsanız, o zaman ülkenizle yakın bağları olan bir ülkede bir VPN sağlayıcısından kaçınmak akıllıca olacaktır).

Kaç Eşzamanlı Bağlantıya İzin Verilir?

“Yalnızca bir bağlantıya ihtiyacım var, değil mi?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Birden fazla cihazda, birden fazla aile üyesi için, ev yönlendiricinizde veya benzeri bir yerde VPN erişimi kurmak isterseniz ne olur? Hizmete birden çok eşzamanlı bağlantıya ihtiyacınız olacak. Veya, özellikle güvenlik odaklıysanız, birden çok cihazı birden çok farklı çıkış düğümü kullanacak şekilde yapılandırmak isteyebilirsiniz, böylece toplu kişisel veya ev trafiğiniz bir araya toplanmaz.

En azından, en az iki eşzamanlı bağlantıya izin veren bir hizmet istiyorsunuz; pratik olarak konuşursak, daha iyi (tüm mobil cihazlarınızı ve bilgisayarlarınızı hesaba katmak için) ve yönlendiricinizi VPN ağına bağlama yeteneği tercih edilir.

Bağlantıları Kısıtlıyorlar mı, Bant Genişliğini Sınırlıyorlar mı veya Hizmetleri Kısıtlıyorlar mı?

ISS azaltma, birçok insanın ilk etapta VPN ağlarına yönelmesinin nedenlerinden biridir, bu nedenle, yeniden kısmak için geniş bant faturanızın üzerine bir VPN hizmeti için fazladan ödeme yapmak korkunç bir tekliftir. Bu, bazı VPN’lerin tamamen şeffaf olmadığı konulardan biridir, bu nedenle Google’da biraz araştırma yapmanıza yardımcı olur.

Bant genişliği kısıtlamaları, yayın öncesi çağda çok önemli olmayabilir, ancak şimdi herkes video, müzik ve daha fazlasını yayınladığı için bant genişliği gerçekten hızlı bir şekilde tükeniyor. Bant genişliği kısıtlamaları açıkça çok yüksek olmadıkça ve yalnızca sağlayıcının hizmeti kötüye kullanan kişileri denetlemesine izin vermeyi amaçlamadıkça, bant genişliği kısıtlamaları uygulayan VPN’lerden kaçının.

Bu bağlamda, yalnızca ara sıra, temel tarama için kullanmıyorsanız, sizi GB değerinde veriyle kısıtlayan ücretli bir VPN hizmeti mantıksızdır. Sizi X sayıda TB veriyle sınırlayan hassas baskıya sahip bir hizmet kabul edilebilir, ancak gerçekten sınırsız bant genişliği beklenmelidir.

Son olarak, hizmeti kullanmak istediğiniz herhangi bir protokolü veya hizmeti kısıtlayıp kısıtlamadıklarını görmek için ayrıntılı yazıyı okuyun. Hizmeti dosya paylaşımı için kullanmak istiyorsanız, dosya paylaşım hizmetinizin engellenmediğinden emin olmak için ayrıntılı açıklamayı okuyun. Yine, VPN sağlayıcılarının hizmetleri eskiden (bant genişliğini ve bilgi işlem ek yükünü azaltmak amacıyla) kısıtladığını görmek tipik olsa da, bugün her şeyin yolunda gittiği bir politikaya sahip VPN’leri bulmak daha yaygındır.

Varsa Ne Tür Günlük Tutarlar?

Çoğu VPN, herhangi bir kullanıcı etkinliği günlüğü tutmaz. Bu, yalnızca müşterileri için fayda sağlamakla kalmaz (ve harika bir satış noktası), aynı zamanda onlar için de büyük yarar sağlar (çünkü ayrıntılı günlük kaydı, disk değerindeki kaynakları hızla tüketebilir). En büyük VPN sağlayıcılarının çoğu size bunu söyleyecektir: Günlük tutmakla ilgilenmemekle kalmaz, aynı zamanda operasyonlarının büyüklüğü göz önüne alındığında, bunu yapmak için disk alanını ayırmaya bile başlayamazlar.

Bazı VPN’ler, bakımı kolaylaştırmak ve ağlarının sorunsuz çalışmasını sağlamak için günlükleri çok minimum bir pencerede (sadece birkaç saat gibi) tuttuklarını belirtseler de, sıfır günlük kaydından daha azına razı olmak için çok az neden vardır.

Hangi Ödeme Yöntemlerini Sunuyorlar?

Seyahat ederken trafiğinizi gözetleyen Wi-Fi düğümlerine karşı korumak veya trafiğinizi güvenli bir şekilde ABD’ye geri yönlendirmek için bir VPN satın alıyorsanız, anonim ödeme yöntemleri sizin için büyük bir öncelik değildir.

Siyasi zulümden kaçınmak için bir VPN satın alıyorsanız veya mümkün olduğunca anonim kalmak istiyorsanız, kripto para birimi veya hediye kartları gibi anonim kaynaklar aracılığıyla ödeme yapılmasına izin veren hizmetlerle çok daha fazla ilgileneceksiniz.

Bizi son anda duydunuz: bir dizi VPN sağlayıcısının, VPN kredisi karşılığında Wal-Mart veya Target gibi büyük perakendecilerden (işleriyle tamamen ilgisi olmayan) hediye kartlarını kabul edecekleri sistemleri var. Nakit kullanarak istediğiniz sayıda büyük kutu mağazasından bir hediye kartı satın alabilir, VPN kredisi için kullanabilir ve kişisel kredi kartınızı kullanmaktan veya bilgilerinizi kontrol etmekten kaçınabilirsiniz.

Kill Switch Sistemi Var mı?

Faaliyetlerinizi biraz anonim bile tutmak için VPN’nize güveniyorsanız, VPN’nin sadece aşağı inip tüm trafiğinizi normal internete atmayacağına dair bir miktar güvenlik hissine ihtiyacınız var. İstediğiniz şey, “kill switch system” olarak bilinen bir araçtır. İyi VPN sağlayıcıları, VPN bağlantısı herhangi bir nedenle başarısız olursa, bilgisayarın varsayılan olarak açık ve güvenli olmayan internet bağlantısını kullanmaması için bağlantıyı otomatik olarak kilitleyen bir acil anahtar sistemine sahiptir.

Önerilerimiz

Bu noktada, önünüzdeki tüm ev ödevlerini düşününce kafanız anlaşılır bir şekilde dönüyor olabilir. Bir VPN hizmeti seçmenin göz korkutucu bir görev olabileceğini ve yukarıda özetlediğimiz sorularla donanmış olsanız bile nereye döneceğinizden emin olmadığınızı biliyoruz.

Her şeyin özüne inmeye yardımcı olmak için tüm jargonu ve reklam metnini kesmeye yardımcı olmaktan çok mutluyuz ve bu amaçla, doğrudan kişisel deneyime sahip olduğumuz ve beklentilerimizi karşılayan favori VPN servis sağlayıcılarımızı seçtik. VPN seçim kriterleri. Belirtilen kriterlerimizi karşılamanın (ve hizmet kalitesi ve kullanım kolaylığı beklentilerimizi aşmanın) yanı sıra, buradaki tüm önerilerimiz yıllardır hizmet veriyor ve bu süre boyunca yüksek puan aldı ve tavsiye edildi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI