e
sv

İki Word belgesi nasıl karşılaştırılır

102 Okunma — 17 Temmuz 2022 03:03
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Belgenin gözden geçirilmiş veya düzenlenmiş sürümüyle birlikte taslak el yazması veya ortak sözleşme sözleşmesi gibi aynı belgenin iki benzer sürümü varsa, bunlar arasında tam olarak neyin farklı olduğunu görmek için Microsoft Word’deki Belgeleri Karşılaştır özelliğini kullanabilirsiniz.

Kara çizgi karşılaştırması olarak bilinen şeyi oluşturabilen bu özellik, özellikle hukuk mesleğinde yaygındır. Ancak diğer mesleklerde bile, bir taraf Word’deki Değişiklikleri İzle’yi kullanmadıysa, yalnızca değişiklik yaptıysa ve belgenin yeni bir sürümünü kaydettiyse bu çok kullanışlı olabilir.

İki Word belgesi nasıl karşılaştırılır

Belgeleri Karşılaştır özelliği, bir belgenin iki sürümünü alır ve tüm değişikliklerin kolayca görülebildiği üçüncü bir belge görüntüler.

1. Word’ü başlatın ve yeni bir boş belge açın.

2. Şerit menüsünde Gözden Geçir’i tıklayın.

3. Karşılaştır’a tıklayın ve ardından açılır menüden tekrar Karşılaştır’a tıklayın.

İki belgeyi karşılaştırmak için şeridin Gözden Geçir sekmesindeki Karşılaştır komutunu kullanın.

4. Belgeleri Karşılaştır iletişim kutusunda , karşılaştırmak istediğiniz iki belgeyi seçin. Bunu yapmak için, Orijinal belge bölümünde soldaki Klasör simgesine tıklayın ve Word belgesini seçin. Ardından , değişiklikleri içeren Word belgesini seçmek için  Gözden Geçirilmiş belge bölümündeki Klasör simgesiyle aynısını yapın.

5. İsteğe bağlı olarak, Daha Fazla’yı tıklatabilir ve tam olarak ne tür değişiklikler görmek istediğinizi seçerek dosya karşılaştırmanız için ayarları özelleştirebilirsiniz. Ayrıca Değişiklikleri şurada göster altında Yeni belge’nin seçili olduğundan emin olun.

6. Tamam’ı tıklayın.

Hangi değişikliklerin gösterileceğini karşılaştırmak için iki belgeyi seçin.

Şimdi üç bölmeli bir Word belgesi görmelisiniz. Nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 • Orta bölme, karşılaştırılan belgeyi görüntüler. Gözden geçirilmiş belgedeki tüm değişiklikleri içerir ve gerektiğinde düzenleyebilirsiniz.
 • Sağ bölme, orijinal ve gözden geçirilmiş belgeleri üst üste gösterir. Bu belgelerde değişiklik yapamazsınız; sadece referans için görünürler. Belgede gezinirken, orta ve sağ bölmeler senkronize kalır ve birlikte kaydırılır.
 • Sol sayfa, revize edilen belgedeki her değişikliği liste halinde özetlemektedir. Herhangi bir değişikliği tıklattığınızda ortadaki (ve sağdaki) bölme hemen belgenin o kısmına kaydırılır.
 • Kabul edebilir, reddedebilir ve ek değişiklikler yapabilirsiniz. Belgeden memnun kaldığınızda, bu yeni dosyayı kaydettiğinizden emin olun.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI