e
sv

İngiliz Ordusu’nun YouTube ve Twitter hesapları saldırıya uğradı

93 Okunma — 04 Temmuz 2022 00:21
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İngiliz Ordusu’nun YouTube ve Twitter hesapları kripto dolandırıcılığını teşvik etmek için saldırıya uğradı

İngiltere Savunma Bakanlığı Pazar günü yaptığı açıklamada, İngiliz Ordusunun Facebook ve Twitter hesaplarının saldırıya uğradığını ve kripto para dolandırıcılığını desteklemek için kullanıldığını doğruladı. Bilgisayar korsanlarının iki hesabı tam olarak ne zaman ele geçirdiği belli değil, ancak şimdi ikisi de normale dönmüş gibi görünüyor.

Savunma Bakanlığı Basın Ofisi Twitter’da “Ordu’nun Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğinin farkındayız ve bir soruşturma sürüyor” dedi . “Ordu bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyor ve sorunu çözüyor.”

Hackerlar, İngiliz Ordusu’nun Twitter sayfasını ele geçirdi ve örgütün profil resmini, biyografisini ve kapak fotoğrafını The Possessed NFT koleksiyonuyla ilişkiliymiş gibi göstermek için değiştirdi. Hesap, NFT eşantiyonları için çeşitli retweetler gönderdi ve sabitlenmiş tweet’i, kullanıcıları sahte bir NFT para basma web sitesine bağladı.

İngiliz Ordusu‘nun YouTube kanalındaki videolar, Elon Musk ve Jack Dorsey‘in yer aldığı eski canlı yayınlarla değiştirildi.

 

Kötü oyuncular ayrıca İngiliz Ordusu’nun YouTube kanalını da soydu, tüm videolarını sildi, adını ve profil resmini yasal yatırım şirketi Ark Invest’e benzeyecek şekilde değiştirdi. Hacker’lar, İngiliz Ordusu’nun videolarını eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın yer aldığı bir dizi eski canlı yayınla değiştirdi. Bu canlı yayınlar daha önce Ark Invest tarafından geçen Haziran ayında düzenlenen The B Word konferansının bir parçası olarak yayınlandı, ancak bilgisayar korsanları, kullanıcıları bir kripto dolandırıcılığına katılmaya teşvik eden bir yer paylaşımı ekledi. Kanal, aynı anda dört canlı yayın yayınladı ve bunlardan bazıları binlerce izleyiciye ulaştı.

Web3 Is Going Just Great blog yazarı Molly White’ın belirttiği gibi, İngiliz Ordusunun hesaplarını ele geçiren dolandırıcılar, planlarını yakın geçmişte kullanılan taktiklerin bazılarıyla gerçekleştirdiler. Mart ayında bilgisayar korsanları , dünyanın en iyi Super Smash Bros. Ultimate oyuncularından biri olan MKLeo’ya ait Twitter hesabını ele geçirdi ve onu The Possessed ile ilişkilendirilmiş gibi görünen sahte NFT’leri satmak için kullandı. Bu olaydan sadece iki ay sonra, dolandırıcılar , bu hack için yeniden tasarlanan aynı Ark Invest canlı yayınlarını kullanarak 1,3 milyon dolar çalmayı başardılar.

Twitter sözcüsü Rocio Vives, The Verge’e İngiliz Ordusu’nun Twitter hesabının “o zamandan beri kilitlendiğini ve güvenliğinin sağlandığını” ve “hesap sahiplerinin şimdi yeniden erişim kazandığını ve hesabın tekrar çalışmaya başladığını” söyledi. Google, The Verge’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI