e
sv

Instagram Görüntülerini İndirmenin 4 Yolu

104 Okunma — 04 Ağustos 2022 01:25

Instagram, resimlerinizi dünyayla paylaşmanın harika bir yolu olabilir, ancak bu resimleri gelecek nesiller için tutmanın pek çok yolunu sunmaz. Elbette, gönderileri beğenebilir ve yer imlerine ekleyebilirsiniz, peki ya onları indirmeye ne dersiniz?

Neyse ki, özel hesaplardan bile Instagram resimlerini indirmenin alternatif yöntemleri var. İşte en iyi yollar.

1. Ekran Görüntüsü Alın

En basit yöntem çoğu zaman en iyisidir. Çoğu kişi, Android veya iOS telefonunuzu kullanarak ekran görüntüsü alabileceğinizi unutur. Bu, genellikle görüntüleri indirmenize izin vermese bile, kullandığınız uygulamadan bağımsız olarak çalışır.

Yine de birkaç dezavantaj var. İlk olarak, bir ekran görüntüsü telefonunuzun ekranında görünen her şeyi kaydettiği için, aynı zamanda UI öğelerini de yakalar. Sonra görsel kalite sorunu var – ekran görüntüsü, görüntünün kendisinden ziyade ekranınızın çözünürlüğüyle eşleşiyor.

Telefonunuzu dikkatli bir şekilde konumlandırarak ve kırpma aracıyla yalnızca ihtiyacınız olanı yakalamanızı sağlayarak ilk sorunu çözebilirsiniz. Daha fazla teknoloji meraklısı kullanıcılar, biraz çalışma gerektirse de, gereksiz kısımları düzenleyebilir.

Ekran görüntüleri, makaralardan ve Instagram hikayelerinden anları yakalamak için de çalışır. Bu, başka bir yöntemle kaydedilmesi imkansız olan görüntüleri yakalamanın harika bir yoludur. Ayrıca tüm makaraları da indirebilirsiniz .

2. Bir Instagram İndirme Sitesi ile

Ekran görüntüleri, Instagram görüntülerini yakalamanın oldukça dolambaçlı bir yoludur. Resmi doğrudan indirmek için ne yapabilirsiniz?

Bir Instagram İndirici aracından yararlanın. Bu web siteleri, herhangi bir kamu hesabına gönderilen Instagram resimlerinin doğrudan indirilmesini sağlar. Bu hizmetler görüntünün orijinal çözünürlüklerini koruduğu için ekran görüntülerinden farklı olarak en iyi görüntü kalitesini de elde edersiniz.

Birkaç web tabanlı Instagram resim indirme hizmeti mevcuttur. DownloadGram , InstaFinsta , iGram ve Toolzu , mevcut seçeneklerden sadece birkaçı. Bağlantıyı söz konusu Instagram gönderisine kopyalayın, bu araçlardan herhangi birinin arama kutusuna yapıştırın ve İndir düğmesine basın. Araç, görüntüyü indirilenler klasörünüze kaydeder.

3. Üçüncü Parti Bir Uygulama Kullanın

Tıpkı Instagram Downloader web siteleri gibi, aynı hizmeti sağlayan bir sürü uygulama da var. Tek fark, Chrome’daki bir web sitesine (veya hangi web tarayıcısını kullanırsanız kullanın) gitmek yerine, hizmetin telefonunuzda bir uygulama olarak kullanılabilir olmasıdır.

Instagram için İndirici ve Anında Kaydetme , Android’de bulunan birçok Instagram indirme uygulamasından ikisidir. Bunları kullanmak aynıdır – bağlantıyı ilgili Instagram gönderisine kopyalayın ve resmi indirmek için arama çubuğuna yapıştırın.

Downloader for Instagram Android kullanıcıları için harika olsa da, Anında Kaydetme iPhone sahipleri için en iyi seçenektir. Bu uygulamalar, fotoğraflarla birlikte Instagram videolarını da indirmenize izin verir. Instagram’dan iPhone’a fotoğraf indirmek için başka seçenekler de var .

4. Yerleşik yöntemlerle

Bazılarınız merak ediyor olabilir: peki ya varsayılan yöntemler? Hileler veya üçüncü taraf araçları kullanmadan Instagram resimlerini indirmenin bir yolu yok mu?

Ne yazık ki hayır. Gizlilik endişeleri nedeniyle platform, Instagram kullanıcılarının kendilerine ait olmayan fotoğrafları indirmesine izin vermiyor. Yalnızca beğendiğiniz görsellere yer işareti koymanıza izin verilir, bu da onları Instagram Koleksiyonunuzda görüntülenebilir hale getirir .

 Koleksiyonlar , beğenilen gönderileri düzenlemek ve daha sonra bunlara başvurmak için harika bir yol olsa da, yalnızca Instagram uygulamasında çalışır; bu, telefonunuzun galerisini açıp bu resimleri görüntüleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Resimleri indirip kullanmak istiyorsanız, özetlediğimiz diğer yöntemleri denemelisiniz.

Instagram Resimlerini İndirmek Yasal mı?

Tüm fikri mülkiyetler gibi, fotoğrafların haklarının da yaratıcısına ait olduğunu unutmayın. Bu, başka birinin Instagram hesabından görüntüleri kaydetmeyi başarsanız bile, onlara sahip olmadığınız anlamına gelir.

Tabii ki bu görselleri sadece kişisel nedenlerle kullanıyorsanız (çevrimdışı görüntüleme, arkadaşlarınızla paylaşma vb. için saklarsanız) sorun olmaz. Ayrıca , etiketlendiğiniz hikayeleri orijinal posterden bahsederek yeniden yayınlamakta özgürsünüz.

Ancak bunları kendi içeriğiniz olarak yeniden yayınlamak hoş karşılanmaz ve bazı durumlarda gönderinizin kaldırılmasına bile neden olabilir. Resim indirmek , özellikle hesap başka birine aitse, silinen Instagram gönderilerini görüntülemenin iyi bir yoludur .

Instagram’dan Resim İndirmenin En İyi Yolu Nedir?

Çoğu kullanıcı için, bir gönderiden Instagram resimlerini indirmek için üçüncü taraf bir web sitesi veya uygulama kullanmak en iyi yöntem olacaktır. Kolaydır, dikkatli konumlandırma gerektirmez (ekran görüntüsü gibi) ve yüksek kaliteli görüntüler verir.

Instagram’dan fotoğraf kaydetmek için bir Android uygulaması indirebilir veya iGram gibi bir site kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin Instagram gönderisine bir bağlantı gerektirdiğini ve herkese açık olması gerektiğini unutmayın.

Özel hesaplar için ekran görüntüsü almayı düşünün. Size inanılmaz bir resim kalitesi vermez, ancak bir bağlantıyı kopyalayıp indirmek için farklı bir uygulamaya gitmekten daha uygundur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI