e
sv

İPhone veya Android’de bir resim veya arka plan nasıl bulanıklaştırılır

75 Okunma — 17 Temmuz 2022 03:39

Hiç kimse bulanık bir resim görmek istemez  en azından kazayla bulanıklaştırılmış bir resim değil. Ancak bir resmi kasıtlı olarak bulanıklaştırmak için bazı harika nedenler var. Örneğin sanatsal görünebilir ve bulanık bir arka plan, keskin ön plana dikkat çekebilir. Doğru uygulamayla donanmış olarak, hem iPhone hem de Android’de fotoğrafları bulanıklaştırmak kolaydır.

Portre moduyla iPhone’da bir resim nasıl bulanıklaştırılır

Sanatsal, profesyonel görünümlü bir portre için fotoğrafınızın arka planını bulanıklaştırmak istiyorsanız, çoğu iPhone, Kamera uygulamasının Portre moduyla bunu kolaylaştırır. Bu özellik iPhone SE’de (ikinci nesil ve üstü) ve iPhone 8 Plus veya daha yeni modellerin çoğunda bulunur.

1. Kamera uygulamasını başlatın ve ekranın alt kısmındaki Portre öğesine dokunun.

2. Fotoğrafınızı oluşturun.

3. Çekimi yapmadan önce sağ üstteki f simgesine dokunun. Ekranın altında bir f stop kaydırıcısı görünmelidir.

4. İstediğiniz arka plan bulanıklığı miktarını seçmek için kaydırıcıyı kaydırın. Sayı ne kadar küçükse, bulanıklık o kadar belirgin olur (örneğin, f 2.0, f 16’dan daha bulanık bir arka plan oluşturur).

5. Memnun kaldığınızda fotoğrafı çekin.

İPhone veya Android’de bir resim nasıl bulanıklaştırılır

Fotoğraflara bulanıklık eklemek için iPhone’un portre moduna güvenmeniz gerekmez; iPhone ve Android için bulanıklık efekti eklemenize izin veren uygulamalar mevcuttur. Bulanıklaştırma aracına sahip en kolay ve en esnek uygulamalardan biri YouCam Perfect’dir.

YouCam Perfect, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bulanıklaştırma araçlarına sahiptir. Keskin kalan bir şekil bölgesi (dairesel, eliptik veya dikdörtgen gibi) dışında tüm fotoğrafı bulanıklaştırma seçenekleri vardır ve bir diğeri, görüntünün herhangi bir yerinde bulanıklaştırmak için bir fırça kullanmanıza izin verir. Uygulamayı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. iPhone veya Android telefonunuz için YouCam Perfect‘i yükleyin .

2. YouCam Perfect’i başlatın . Uygulama ücretsizdir, ancak uygulamanın premium özelliklerine abone olmak için reklamlar görürsünüz. Bunları reddedebilirsiniz.

3. Fotoğraf Düzenleme’ye dokunun ve telefonunuzun film rulosunda saklanan ve düzenlemek istediğiniz bir fotoğrafı seçin.

Uygulamayı başlatın ve Fotoğraf Düzenlemeye dokunun. 

4. Araçlar öğesine dokunun .

5. Açılır menüde Bulanıklaştır öğesine dokunun .

6. Bulanıklaştırma aracı, görüntüyü bulanıklaştırmanın birkaç yolunu sunar.

  • Daire : Bu varsayılan seçenek eşmerkezli daireleri görüntüler. Daireleri ekranın etrafında sürükleyebilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz. Dairenin merkezi keskin kalır ve görüntü dış daireye doğru giderek bulanıklaşarak fotoğrafa doğal bir görünüm kazandırır. Fotoğrafta istediğiniz bulanıklığı eklemek için daireyi boyutlandırın ve konumlandırın. Elips veya Dikdörtgen de seçebilirsiniz – bu araçların üçü de temelde aynı şekilde çalışır.
  • Fırça : Birçok durumda fırça aracı daha iyi bir seçimdir. Fotoğrafın herhangi bir yerinde seçici olarak bulanıklık eklemek ve kaldırmak için ekranın altındaki Boya ve Sil araçlarını kullanabilirsiniz . Veya isterseniz Kişi simgesine dokunun – uygulama otomatik olarak fotoğraftaki kişiyi bulmaya çalışır ve çevredeki arka planı bulanıklaştırarak netliğini korur.

7. Memnun kaldığınızda, resminizi bu değişikliklerle kaydetmek için sağ alttaki onay işaretine dokunun.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI