e
sv

iTunes, iPhone’unuzu tanımıyorsa sorun gidermenin 7 yolu

77 Okunma — 04 Ağustos 2022 00:57
  • iTunes, iPhone’unuzu tanımıyor veya bağlanmıyorsa, bağlanmayı deneyebileceğiniz bazı basit düzeltmeler vardır.
  • iTunes’un güncel olduğundan, telefonunuzun kilidinin açık olduğundan ve iPhone’un bilgisayarınıza güvenmesine izin verildiğinden emin olun.
  • Ayrıca bilgisayarı ve iPhone’u yeniden başlatmalı ve USB kablosunun zarar görmediğinden emin olmalısınız.

Birçok kişi iTunes’un masaüstü sürümünü kullanmayı tamamen bıraktı, bunun yerine genellikle çok daha uygun olan kablosuz eşzamanlamaya güveniyor. Yine de iPhone’unuzu bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlıyorsanız, bazen iTunes’un iPhone’unuzu tanımadığı bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir dizi olası neden vardır, bu yüzden iTunes, iPhone’unuzu tanımadığında bilgisayardan telefona bağlantınızı düzeltmenin yedi yoluna bir göz atın.

iTunes’un en son güncellemelere sahip olduğundan emin olun

iTunes’un en son sürümünü mü kullanıyorsunuz? Güncel değilse, iPhone’unuzun düzgün bağlanmasını engelleyen bir yazılım uyumsuzluğu veya hata olabilir. Apple, uygulamayı başlattığınızda otomatik olarak iTunes’un yeni bir sürümünün olduğunu size bildirir, bu nedenle bir güncelleme bildirimi görürseniz iptal etmeyin — güncellemeyi yükleyin.

iPhone’unuzun kilidinin açık olduğundan emin olun

Bazen kafa karıştırıcı bir aksaklığı düzeltebilecek şeyler gerçekten basit şeylerdir. iTunes’un iPhone’unuzu tanımasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız, iTunes’u kapatın ve ardından iPhone’unuzun kilidini açın ve Ana ekranda (bir uygulama ekranında değil) olduğundan emin olun. İTunes’u yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Düzgün bağlandığında, iPhone’unuzun menü çubuğunun altında göründüğünü görmelisiniz. 

iPhone’unuzun bu bilgisayara güvenmesine izin verin

iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağladığınızda, iPhone’unuzda bu bilgisayara güvenip güvenemeyeceğinizi soran bir mesaj görebilirsiniz. Bunu yaparsanız, bu pencereyi yok saymayın veya kapatmayın — Güven’e dokunun . Telefonun bu bilgisayara güvenebileceğini onaylamadığınız sürece iTunes, iPhone’unuza bağlanamaz.

IPhone’unuzu ve bilgisayarınızı yeniden başlatın

ITunes’un telefonunuzu tanımamasının nedeni, bir tür geçici yazılım arızası olması muhtemeldir. Bu, özellikle genellikle bağlanabiliyorsanız doğrudur, ancak şu anda çalışmıyor. Çoğu yazılım sorununu ortadan kaldırmak için hem iPhone’unuzu hem de bilgisayarınızı yeniden başlatın.

iPhone’unuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayan kabloyu çıkarın. Ardından bilgisayarınızı normal şekilde yeniden başlatın: Başlat’ı , ardından Güç simgesini ve ardından Yeniden Başlat’ı tıklayın . Bundan sonra iPhone’unuzu yeniden başlatın . iTunes’u başlatın ve iPhone’unuzu yeniden bağlayın.

USB kablonuzu değiştirin

USB kabloları dahili olarak yıpranır, yıpranır ve kırılır. İş uçları çalışır durumda gibi görünse bile, özellikle keskin kıvrımları varsa, kılıfın altındaki kablolar tehlikeye girebilir. Kabloyu başka bir cihazda deneyin veya başka bir kabloyla değiştirip tekrar deneyin.

Bilgisayarınızda farklı bir USB bağlantı noktası deneyin

Aynı şekilde, iPhone’un takılı olduğu USB bağlantı noktası da güvenilmez veya tamamen bozuk olabilir. Mümkünse kabloyu başka bir USB bağlantı noktasına taşıyın ve bunun sorununuzu çözüp çözmediğine bakın.

iPhone’unuzun bağlantı noktasını temizleyin

Bilgisayarınızda sık sık farklı bir bağlantı noktası deneyebilirsiniz, ancak iPhone’unuzda bu lükse sahip değilsiniz – yalnızca bir bağlantı noktası var. Bu iyi; bir sorun varsa, neredeyse her zaman o kadar kirlenmiştir ki Lightning kablosu bağlantı noktasının iç kısmıyla güvenilir bir şekilde temas kuramaz. iTunes, iPhone’unuzu hala tanımıyorsa, bağlantı noktanızdaki kalıntılarla ilgili bir sorundan şüpheleniyor olabilirsiniz. iPhone’un bağlantı noktasını dikkatlice temizleyin ve tekrar deneyin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI