e
sv

Netflix Engeli Nasıl Kaldırılır?

78 Okunma — 22 Eylül 2022 22:18
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Her türlü içeriği tek bir aylık fiyatla izlemenizi sağlayan akış sitesi Netflix’i kullanma ihtimaliniz yüksek. Bilmediğiniz şey, Netflix’in ana sayfada gezinirken görebileceğinizden daha fazla içeriğe sahip olmasıdır. Bu ekstra içeriğe erişmenin yolu aynı zamanda siteye erişmenizi engelleyen blokları aşmanızdır.

Neden Netflix Engelini Kaldırmalısınız?

Netflix’in dünyanın her yerinden müşterileri olan büyük bir şirket olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Ancak, herkes aynı içerikten seçim yapamaz. Netflix kitaplığı, bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, hatta bazen büyük ölçüde değişir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Netflix, diğer ülkelere göre çok daha geniş bir TV şovu seçkisine sahiptir.

Aynı şekilde, diğer ülkelerde o ülkeye özel şovlar olacak veya ABD’de başka bir akış hizmetinde çalışan şovlar olacak. ABD Netflix’in yaptığından daha fazla.

Kütüphanelerin bu coğrafi bölünmesinin nedeni esas olarak lisans anlaşmalarından kaynaklanmaktadır. Bir film veya TV şovu yayınlayan şirketin, örneğin ABD, Kanada ve Almanya’da göstermek için Netflix ile anlaşması olabilir, ancak Fransa veya İspanya’daki izleme hakları için başka bir akış hizmeti veya ağı ile anlaşması olabilir.

İzlemek için yanıp tutuştuğunuz bir film sizin ülkenizde değil de Netflix’te olabilir. Bu biraz sinir bozucu olabilir: Ücretini ödediğiniz Netflix aboneliğini kullanmak yerine, bunun yerine başka bir hizmete para ödemeniz gerekebilir.

Netflix’e Bile Erişemediğinizde

Başka bir sorun, bazı ağlarda Netflix’e hiç erişememenizdir. İyi bir örnek, onu işten izlemeye çalışmanız veya Çin Büyük Güvenlik Duvarı’nın arkasında sıkışıp kalmanız durumunda biraz daha ciddi olmanızdır. Bu gibi durumlarda, siteye bir göz atamazsınız bile, tek gördüğünüz ağ yöneticinizden gelen bir hata kodudur.

İş yeriniz veya okulunuz söz konusu olduğunda, bu engellemeler, sadece öğle tatilinizde bir bölümü bitirmek isteseniz bile, sizi zaman kaybetmekten alıkoyar. Çin ve Netflix’in olmadığı diğer ülkelerde (bunların çoğu değil), zaman kaybetmekten çok ideolojik saflığı korumakla ilgili. Neyse ki, VPN’ler gibi her türlü engellemeyi aşmanın çok iyi bir yolu var.

Netflix Engelini Kaldırmak için VPN Kullanma

Sanal özel ağlar , diğer ülkelerin Netflix kitaplıklarına girmenin veya blokları aşmanın en iyi ve pratik anlamda tek yoludur. Kısacası, VPN’in yaptığı şey, Netflix gibi bir siteye bulunduğunuz yerden farklı bir yerden erişiyormuş gibi görünmesini sağlamaktır. Örneğin, Fransa’daysanız ve US Netflix’i izlemek istiyorsanız, d VPN’inizi Amerika’da bir yerdeymişsiniz gibi göstermek için kullanın.

Bonus olarak, bir VPN aynı zamanda bağlantıyı da güvence altına alacaktır. Sadece farklı Netflix bölgelerini kırmakla kalmayacak, aynı zamanda pazarlamacılar veya çevrimiçi ne yaptığınızla ilgilenen herhangi biri tarafından izlenme endişesi duymadan da göz atabileceksiniz.

Bir VPN kullanmak kolaydır: sadece programı başlatırsınız, dünya çapındaki uzun bir konum listesinden bir sunucu seçersiniz ve hepsi bu kadar. Hangi siteyi ziyaret ediyor olursanız olun, siteye seçtiğiniz yerden eriştiğinizi düşünecektir.

Başlarken, VPN, diğerleri gibi çevrimiçi bir hizmettir: beğendiğiniz birini seçersiniz, bir abonelik ücreti ödersiniz ve abonelik devam ettiği sürece kullanabilirsiniz. Farklı VPN’ler farklı özellikler, fiyatlar ve arayüzler sunar, bu nedenle alışveriş yapmak için öder; ihtiyaçlarınız için en iyi VPN’i nasıl seçeceğiniz konusunda eksiksiz bir kılavuzumuz var.

Netflix için VPN Seçme

Bununla birlikte, bir VPN aboneliği satın almak için ana nedeniniz Netflix’in engellemesini kaldırmaksa, bir yakalama vardır: Tüm VPN’ler Netflix ile eşit derecede iyi çalışmaz. Bunun nedeni, Netflix’in kendi bölgeleri dışındaki bölgelerin kitaplıklarına erişen insanları sevmemesi ve bazı gelişmiş VPN algılama sistemlerine sahip olmasıdır.

Sonuç olarak, bazı VPN hizmetleri Netflix’e hiç ulaşamayacak, bazıları yalnızca zamanın bir bölümünde çalışacak, bazıları ise oldukça sık çalışacak. Bununla birlikte, hiçbir VPN her zaman Netflix ile çalışmayacaktır, bu gerçekten seçtiğiniz konumdaki sunucuya bağlıdır. Bazı sunucular diğerlerinden daha iyisini yapacaktır, yani işe yarayan birini bulmadan önce birkaç konum arasında geçiş yapmanız gerekebilir.

Bir VPN kullanmak için de başınız belaya girme konusunda endişelenmeyin: tespit edilirseniz Netflix sizi yalnızca kendi şovlarını içeren bir sayfaya iter. Tekrar denemekte özgürsünüz, hatta herhangi bir yansıma olmadan VPN’yi kapatabilirsiniz.

Başka bir sorun da, VPN’lerin genellikle ücretsiz olmaması veya en azından Netflix ile çalışanların olmamasıdır. En iyi VPN’ler sizi yılda 100$’a kadar geri getirebilir, ancak bazı akıllı alışverişler size bunun yarısı, hatta daha azını kazandırabilir. Ayrıca merkezi olmayan VPN’leri de deneyebilirsiniz , normal VPN’lerden daha zor olsalar da Netflix’i kırmada oldukça başarılı görünüyorlar.

Yine de, paramız için ExpressVPN’i Netflix’e geçmek ve bir dizi başka nedenden dolayı çok seviyoruz. Akış aboneliğinizden en iyi şekilde yararlanmak en büyük önceliğinizse, beğenip beğenmediğinizi görmek için 30 günlük para iade garantisinden yararlanmanızı öneririz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI