e
sv

O Özelliği artık sadece Apple Kullanıyor

124 Okunma — 26 Temmuz 2022 23:29
avatar

Bypool

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Piyasada birçok harika akıllı telefon var, ancak bu özelliğe sahip yalnızca bir tanesi.

Büyük “iPhone vs. Android” tartışması , her iki taraf da tam bir zafer iddiasında bulunmadan sonsuza kadar sürebilir. Her iki platformun yanı sıra donanım ve yazılımı yapan şirketler için artıları ve eksileri vardır. Bununla birlikte, tek rakibi arenadan ayrıldığına göre, Apple’ın münhasırlık iddia edebileceği bir özellik var.

OnePlus 10T, bir uyarı kaydırıcısıyla gönderilmeyecek

Resmi açılış sunumundan hala bir haftadan fazla uzakta olmamıza rağmen, OnePlus yaklaşmakta olan 10T’nin şirketin dikkate değer “uyarı kaydırıcısını ” veya sessiz anahtarını desteklemeyeceğini açıkladı. OnePlus baş tasarımcısı Hope Liu, The Verge ile yaptığı röportajda , telefonun içinde “yüksek voltajlı şarj, büyük pil kapasitesi ve daha iyi anten sinyali” için yer açmak için anahtarın gitmesi gerektiğini iddia etti.

Liu’nun tasarım açıklaması doğru olsa da, bu eksiklik hayal kırıklığı yaratıyor: OnePlus, sesli uyarıları açmak veya kapatmak için tasarlanmış bir donanım anahtarı içeren tek Android OEM’di ve bu özelliğiyle iyi biliniyordu. OnePlus’ın sürümü, kaydırıcıyı üç farklı konuma taşımanıza izin verir: Biri uyarıları etkin tutar, diğeri sessiz modu açar, üçüncüsü ise titreşime geçer. Artık OnePlus 10T kullanıcılarının, piyasadaki çoğu Android cihaz gibi telefonu sessize alacak veya titreyecek şekilde ayarlamak için yazılım kontrollerine güvenmeleri gerekecek.

Bu, OnePlus’ın akıllı telefonlarından birinin uyarı kaydırıcısını ilk kez bırakışı değil: Şirketin OnePlus Nord serisinin çoğu anahtarı kaçırıyor, bu nedenle bu cihazlardan birine sahip müşteriler şüphesiz bu “haber” etrafındaki dramayı kafa karıştırıcı bulacaklar. . Ancak Nord, OnePlus’ın “bütçe” hattıdır; 10T, OnePlus’ın uyarı kaydırıcısını bırakan ilk amiral gemisi, tam özellikli akıllı telefonu işaret ediyor ve bu önemli bir şey gibi geliyor.

iPhone, sessize alma anahtarına sahip tek yeni akıllı telefon

Bu, Apple’ı cihazlarına böyle bir donanım anahtarı ekleyen tek akıllı telefon üreticisi konumuna getiriyor; bu, açıkçası, artık yeni Android telefonlarda görünmediği anlamına geliyor. Telefonunuza bakmadan veya cebinizden çıkarmadan sessize alma çok yönlülüğüne sahip olmak istiyorsanız, tek seçeneğiniz bir iPhone almak veya daha eski bir OnePlus cihazı satın almaktır. OnePlus bu yılın Mart ayında 10 Pro’yu piyasaya sürdüğü için bu çok zor olmayacak. Ancak, OnePlus rotayı tersine çevirmedikçe, o telefon sessize alma anahtarına sahip son Android olacak.

Yine de gerçekçi olalım: Hiç kimse yalnızca sessize alma düğmesi için bir telefon satın almıyor. Apple, büyük bir toplantıdan önce (iyi bir satış noktası olsa bile) bir müşterinin iPhone’unun sesini gizlice kapattığını gösteren reklamlar yayınlamayacaktır. Bununla birlikte, Android akıllı telefonlarda ve bir şirket olarak OnePlus’ta bir dönüm noktası olduğu için vurgulanmaya değer. Uyarı kaydırıcısını kaçıracağız ve bunun bir geri dönüş yapmasını umuyoruz. O zamana kadar akıllı telefonlarımızın sesini yazılımla kapatacağız.

Eğlenceli gerçek: Apple, hiçbir zaman bir iPhone’u sessize alma düğmesi olmadan göndermedi, ancak özelliği başka bir ürün serisinden çıkardı. Apple, iPad Air 2’ye kadar bu anahtarı iPad’e dahil ediyordu. Şimdi, her iki seçenek de Kontrol Merkezi’ne düşürüldü.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI