e
sv

YouTube videolarınıza bölüm nasıl eklenir?

68 Okunma — 17 Temmuz 2022 18:03

Bölümlerin kitapların okunmasını kolaylaştırması gibi, bölümler de uzun YouTube videolarınızı bölmek için harika bir yoldur. Bölümler, izleyicilere videonun her bir bölümünün ne hakkında olduğunu anlatmakla kalmaz, aynı zamanda bu izleyicilerin en sevdikleri bölümlere kolayca atlamasını sağlar.

Bir YouTube videosuna bölüm eklemenin iki yolu vardır, ancak bir yöntem diğerinden çok daha iyidir. İşte nasıl çalıştığı.

Bir YouTube videosuna nasıl bölüm eklenir

Bir YouTube videosuna bölüm eklemenin en iyi yolu, videonuzun açıklamasında zaman damgalarının bir listesini yapmaktır. Bu, her bölümü kendiniz kesin olarak kesmenize ve başlıklandırmanıza olanak tanır.

Açıklamanın bir yerinde, videonun ilk bölümünün tam olarak başladığı zamanı, ardından bir kısa çizgi ve ardından o bölümün başlığını yazın. Bir sonraki satırda, bir sonraki bölüm için aynısını yapın, vb.

İşiniz bittiğinde, şuna benzeyen bir listeniz olmalıdır:

0:00 – Giriş

2:00 – Başlangıç

10:00 – Doruk

15:00 – Çıkış

20:00 – Sonsöz

Videoyu kaydedin ve işlendikten sonra videonuzun zaman çizelgesi, listelediğiniz tüm bölümleri gösterecek şekilde bölünecektir. Açıklamanızın altında da bölümlerin bir listesini göreceksiniz

YouTube videonuza otomatik bölümler nasıl eklenir

Zaman damgalarını kendiniz yazmak istemiyorsanız, YouTube’un “Otomatik Bölümler” seçeneğini de deneyebilirsiniz. Bu özellik, bir YouTube AI’nın videonuzu analiz etmesine ve yalnızca bir algoritmaya dayalı olarak bölümlere ayırmaya çalışmasına olanak tanır.

Ancak, bu özelliğin nadiren iyi çalıştığını unutmayın. Çoğu zaman, herhangi bir bölüm eklemez. Ve böyle olduğunda, bölümler genellikle yanlış yerleştirilmiş veya hatalıdır. Ayrıca, kanalınız etkin bir ihtar almışsa veya videonuz uygunsuz içerik nedeniyle işaretlenmişse otomatik bölümleri kullanamazsınız.

Videonuza otomatik bölümler vermek için videoyu YouTube’un web sitesi (uygulama değil) üzerinden yükleyin. Video işlenirken ve tüm ayrıntılarına karar verirken, Daha Fazla Göster’i tıklayın ve ardından Otomatik bölümlere izin ver (mevcut ve uygun olduğunda) seçeneğini işaretleyin.

Otomatik bölümleri daha sonra açıklamaya manuel olarak zaman damgaları ekleyerek veya videoyu YouTube Studio’da düzenleyip Mevcut Bölümler seçeneğini tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI